Баскетеболният Черно море Тича изгуби от Спартак Плевен с 86:90 (17:23, 16:19,

...

Черно море Тича изгуби след уникална драма

Баскетеболният Черно море Тича изгуби от Спартак Плевен с 86:90 (17:23, 16:19, 17:22, 27:13, 9:14) след изключителна драма и продължение в мач от първата шестица в 28-ия кръг на Националната баскетболна лига, игран в зала “Христо Борисов ” във Варна.

Домакините бяха водени от помощник-треньора Денислав Коцев, откакто наставникът Кирил Болшаков напусна поста си през вчерашния ден. Новият старши треньор ще бъде показан от ръководството на варненския клуб в понеделеник, написа Sportal.bg.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ:

Мачът стартира по-добре за домакините от Варна, които осъществиха в първите си три следващи набези, с цел да поведат с 6:2 рано в дуела. Денислав Вутев и Алекс Ломакс обаче помогнаха на плевенчани да си завоюват първата преднина в срещата при 6:7 в своя изгода. Бързо по-късно плевенчани съумяха да се върнат в мача и да извърнат резултата 12:11. 2 минути преди края на частта двата тима продължиха да се гонят в резултата, като Спартак имаше преднина от 2 точки (17:15). А след 10 минути игра гостите поведоха с 23:17.

ВТОРА ЧАСТ:

След по-малко от 2 минути игра варненци съумяха да стопят пасива си до 3 точки (21:24). Близо 7 минути преди почивката неприятната вест за Черно море беше натрупването на 3 персонални нарушавания на капитана Мартин Коцев. Плевенчани се възползваха пък оптимално от проблемите на домакините, като поведоха с 29:21, което наложи и първо спиране за домакините. Бързо разликата скочи до 12 точки (33:21). Положението за играчите на Денислав Коцев ставаше все по-сложно, като при малко повече от 2 минути до края неговият отбор изоставаше с 28:42. Тройка на Къртис Джоунс понижи пасива на варненци на 9 точки (33:42). Като в последна сметка гостите се отдръпнаха точно с тази преднина на почивката.

ТРЕТА ЧАСТ:

Само след минута игра разликата стана 14 точки в интерес на Спартак Плевен, а варненци не успяваха да намерят метод да противодействат на противника си. Малко по-късно скочи и до 16 точки. При малко повече от 3 минути до края на частта варненци съумяха да се върнат в мача, намалявайки пасива си на 8 точки (48:56). Бързо плевенчани отново подвигнаха разликата на двуцифрена - 10 точки (58:48). Не трябваше доста, с цел да стане тя 61:48. В игра се завърна Мартин Коцев, който имаше на сметката си 4 персонални нарушавания. Разликата въпреки всичко скочи до 14 точки преди последната четвърт.

ПОСЛЕДНА ЧАСТ:

Само за минута и половина домакините съумяха да понижат пасива си от 14 до 7 точки със серия от 7:0. (57:64). Малко по-късно разликата стана 3 точки (62:65), след серия от 12:1 за Черно море. А след тройка на Къртис Джоусн се стигна до тъждество (65:65), при оставащи малко повече от 6 минути до края начастта. След това Спартак още веднъж съумя да поведе с 2 точки, а Иван Спиров изпрати Черно море напред в резултата с точка (68:67). Ивко Ивков пък върна водачеството на Спартак (69:68), а надлъгването на двата тима продължава с цялостна мощ. Близо три минути преди края на мача Мартин Коцев напусна играта за 5 персонални нарушавания. При оставащи 32 секунди до края на мача се стигна до тъждество 77:77, което прати мача в продължение.

ПРОДЪЛЖЕНИЕ:

Кош на Костадин Лазаров даде преднина от 2 точки на Черно море (79:77). След 2 минути игра " моряците " са с 5 точки напред (83:78). 1:38 минути преди края Спартак понижи пасива си на 2 точки. Минута преди края плевенчани поведоха с 1 точка, след серия от 6-0. Два следващи коша на Николай Стоянов дадоха преднина от 3 точки на гостите, при оставащи 32 секунди до края на продължението. Тя се подвигна до 5 точки, само че 9 секунди преди края тройка на Къртис Джоусн стопи пасива на варненци до 2 точки (86:88), като в последна сметка Спартак завоюва срещата.

ЧЕРНО МОРЕ: Мартин Коцев, Къртис Джоунс, Костадин Лазаров, Венелин Христов, Иван Спиров

СПАРТАК ПЛЕВЕН: Алекс Ломакс, Джулиен Люис, Николай Стоянов, Брайънт Томас, Денислав Вутев
Източник: petel.bg